Jak wstawić tabelę z Excela do Worda?

2 min czytania

Czasami potrzebujesz połączyć funkcjonalności dwóch składników pakietu Microsoft Office m.in. Worda oraz Excela. Dowiedz się, jak wykonać tak podstawowe zadanie, jak np. wstawianie arkusza kalkulacyjnego do Worda z Excela. Najprościej jest skopiować dane z arkusza w Excelu za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl C i Ctrl V. Choć metoda ta jest skuteczna, ma jedną wadę: wstawione w ten sposób dane nie zostaną automatycznie aktualizowane. Przeczytaj, jak właściwie wstawić tabelkę z jego arkusza do drugiego.

Jak wstawić tabelę z Excela do Worda w Office 2019?

Jak szybko, a zarazem sprawnie można wstawić tabelę z Excela do Worda w Office 2019? Uda Ci się to z poniższą instrukcją:

  1. Otwórz Worda, po czym wczytaj dokument z tabelą, którą chcesz wstawić. Następnie otwórz Excela, a w nim tabelę, która ma być użyta. W Excelu powinieneś zaznaczyć tabelę tudzież kliknąć wykres, po czym nacisnąć Ctrl + C albo kliknąć pasku Narzędzia główne > Kopiuj
  2. W programie Microsoft Word musisz kliknąć w miejsce, gdzie chcesz wstawić wykres, a następnie naciśnij Ctrl + C lub wybierz kartę Narzędzia główne > Wklej. W programie Word masz również do wyboru inną opcję wklejania. Kliknij zakładkę Narzędzia główne, a następnie w menu Opcji wklejania wybierz jedną z pięciu możliwości. Różnice między nimi objaśni Ci poniższa tabela:
OpcjaMotyw docelowyOdświeżanie danych
opcja osadzenia kopii skoroszytu wykresu w Excelzgodny z motywem programu WordMożna osadzić wykres programu Excel, który nie jest powiązany z oryginalnym arkuszem kalkulacyjnym. Następuje automatyczna aktualizacja wykresów oraz zmiana danych w arkuszu kalkulacyjnym.
Zachowaj formatowanie oryginalne i osadzać arkuszzgodny z motywem programu WordWykres jest kopią arkusza kalkulacyjnego Excel. Nie jest połączony z oryginalnym arkuszem. Aby móc zaktualizować wykres automatycznie, wystarczy zmienić dane w kopii arkusza.
Wykorzystaj motyw docelowy i scal dane, używają domyślnej możliwości wklejania CTRL + Vzgodny z motywem programu WordTa funkcja pozwala na połączenie wykresu Excela z podstawowego skoroszytu. Celem jest automatyczna aktualizacja wykresu za pomocą danych z arkusza Excel. Możesz również odświeżyć dane, wybierając Narzędzia> Projektowanie> Odśwież dane
Zachowaj oryginalne formatowanie i dołącz danezgodny z motywem programu WordTen szablon pozwala na połączenie wykresu z oryginalnym arkuszem kalkulacyjnym. Automatycznie aktualizuje wykres, gdy zmieniają się dane w podstawowym skoroszycie.  Możesz również zrobić to, klikając: Narzędzia wykresów> Projektowanie> Odśwież dane.
Obrazzostaje obrazem w programie WordNie możesz edytować ani aktualizować danych wykresu, ale możesz formatować jego wygląd. W obszarze: Narzędzia obrazów kliknij: Formatowanie

Jak wstawić tabelę z Excela do Worda w Office 2007?

Wstawianie tabelki z Excela do Worda w Microsoft Office 2007 jest dość proste i wygląda następująco:

  1. Otwieramy programy Microsoft Word i Excel, po czym wczytujemy do nich wybrane dokumenty. Teraz w Excelu zaznaczamy interesujący nas zakres danych do skopiowania. Następnie wciskamy jednocześnie Ctrl + C, aby skopiować go do schowka.
  2. Teraz przechodzimy do programu Microsoft Word. W zakładce: Narzędzia główne wybieramy opcję Wklej, a później Wklej specjalne.
  3. W nowym oknie wybieramy Wklej łącze oraz podświetlamy poprzez kliknięcie: typ danych Arkusz programu Microsoft Office Excel. Następnie klikamy OK.

Jak wstawić tabelę z Excela do Worda w Office 2003?

Jak wygląda przenoszenie tabelki z Excela do Worda w Office 2003? Otóż należy:

  1. Otworzyć Worda i wczytać dokument z tabelką z Excela, którą zamierzasz wstawić. Po czym otworzyć Excela i tabelę, do wstawienia. Następnie zaznacz obszar tabelki, który chcesz skopiować (jeśli potrzebujesz całej tabeli, wciśnij Ctrl+A), a po tym naciśnij Ctrl+C.
  2. Przejść do otwartego okna Worda i ustaw kursor tam, gdzie chcesz wstawić skopiowaną z Excela tabelkę. Kliknij „Edycja”, a następnie „Wklej specjalne”.
  3. W dodatkowym oknie podświetlisz plik. Zrobisz to wybierając typ pliku Arkusz Microsoft Excel – obiekt. Po czym kliknij zakładkę Wklej łączę, a następnie wybierz OK.

Jak pobrać film z fb

Nic na Facebooku nie pozostaje na zawsze. Co kilka miesięcy zmieniają się wytyczne w kwestii grafiki, a także zmienia się jego interfejs. Ciągle też...
lifepc
2 min czytania

Jak ściągnąć film z CDA?

Zastanawiasz się, jak ściągnąć film z CDA? Dzięki aplikacji mobilnej CDA.pl stworzonej dla systemów iOS, a także Android masz możliwość obejrzenia przeszło 7000 filmów...
lifepc
1 min czytania

Jak ściągnąć muzykę z Youtube? 

Dobrej jakości audio, wideo i teksty piosenek. To wszystko znajduje się w jednym miejscu. Dodatkową zaletą YouTube jest dostępność do utworów, których nie spotkasz...
lifepc
2 min czytania