Jak ściągnąć muzykę z Youtube? 

2 min czytania

Dobrej jakości audio, wideo i teksty piosenek. To wszystko znajduje się w jednym miejscu. Dodatkową zaletą YouTube jest dostępność do utworów, których nie spotkasz w innych tego lub podobnego typu serwisach. W jaki sposób możesz ściągnąć muzykę z YouTube? Sprawdź, jak pobierzesz ulubione kawałki.

Czy możesz ściągać muzykę z YouTube za darmo oraz legalnie?

Przed pobraniem muzyki z YouTube musisz mieć pewność, że ściąganie z niego jest legalne w Polsce. Odpowiedź uzyskasz w artykule 23. Ustawy prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Oznacza to, że można legalne pobierać utwory bez zgody twórcy. Dozwolone jest także rozpowszechnianie materiałów, ale w niewielkim gronie odbiorców.

Jednak pobieranie utworu artysty i wykorzystywanie go w sposób zarobkowy jest nielegalne. W takim przypadku musisz zapłacić tantiemy twórcy lub organizacji, która jest odpowiedzialna za prawa autorskie do utworu (w naszym kraju jest to Stowarzyszenie Autorów ZAiKS).

Ponadto możesz skorzystać z opcji, jaką jest pobieranie muzyki ze Spotify, dzięki czemu będziesz mógł słuchać ulubionych utworów nawet bez połączenia z internetem. 

W jaki sposób możesz ściągnąć muzykę z YouTube?

W sieci jest wiele stron, na których można pobrać pliki w formie audio z serwisu YouTube. Jest to przydatne, gdy potrzebujemy szybko uzyskać kilka małych plików.

Jeśli chcesz pobrać muzykę z YouTube, możesz to zrobić na takich stronach jak:

 • x2download.com
 • y2meta.com
 • mp3y.download
 • flvto.biz

Wszystkie te trzy serwisy działają podobnie. Na stronie głównej umieszczasz w oknie pobierania link do filmu z YouTube i naciskasz „Download” lub „Pobierz”. Po paru sekundach otrzymujesz plik przekształcony w mp3, który możesz zapisać na swoim laptopie/komputerze.

Niektóre strony internetowe umożliwiają Ci samodzielny wybór w kwestii formatu pliku do pobrania. Dzięki temu otrzymujesz nie tylko piosenkę, ale także pełen teledysk.

Jak ściągniesz muzykę z YouTube na swój komputer?

Do pobierania pojedynczych utworów doskonale nadają się programy oparte na przeglądarce. W przypadku większej ilości artystów lepszym wyborem są aplikacje instalowane na komputer. Dzięki tym narzędziom możesz w krótkim czasie pobrać całe albumy ulubionych muzyków.

Pośród aplikacji, dzięki którym ściągniesz muzykę z YouTube na komputer znajdują się:

 • Any Video Conventer
 • By Click Downloader
 • iTubeGo
 • MP3Studio YouTube Downloader
 • YTD Video Downloader

Obsługa aplikacji na komputerze jest podobna do wersji przeglądarkowej. Wklejamy link w wyznaczonym do tego okienku, po czym klikamy pobieranie.

Porównując powyższe narzędzia do stron internetowych, pozwalają Ci one wprowadzenie adresów do list odtwarzania z YouTube.

Następnie aplikacje rozpoczynają pobieranie wszystkich dostępnych utworów, które później zostaną zapisane w bibliotece. Podobnie wygląda to, gdy zdecydujesz się na pobieranie z CDA Premium, tam filmy znajdują się w zakładce menu: Pobrane filmy.

Jak ściągniesz muzykę z YouTube na telefon komórkowy?

A co w sytuacji, gdy wolisz pobrać muzykę z YouTube na swój telefon? Istnieją strony internetowe i aplikacje, z których możesz skorzystać. Nie znajdziesz ich w App Store w związku z kwestiami praw autorskich. W części krajów pobieranie muzyki z zewnętrznych źródeł uchodzi za nielegalne.

Najlepszym i najbardziej legalnym sposobem na zdobycie hitów na telefon jest posiadanie konta YouTube Music (Premium). Usługa ta ma wbudowane opcje nagrywania utworów i odtwarzania ich w trybie offline. YouTube Premium jest płatny.

Smartfony posiadają darmowe aplikacje zewnętrzne, z których możesz korzystać. Są nimi:

 • 4K Video Downloader (która przyda Ci się także, gdy zastanawiasz się jak pobrać film z Facebooka)
 • NewPipe
 • AT Player

Każde nagranie posiada przycisk do pobrania. Zapisuje on Twoje ulubione kawałki z biblioteki offline, która jest dostępna w aplikacji. Nie możesz przenieść jednak plików do pamięci telefonu. Dodatkowo wspomniane aplikacje mają możliwość odtwarzania filmów w tle, a także przy zablokowanym ekranie. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnego YouTube w telefonie.

Jak pobrać film z fb

Nic na Facebooku nie pozostaje na zawsze. Co kilka miesięcy zmieniają się wytyczne w kwestii grafiki, a także zmienia się jego interfejs. Ciągle też...
lifepc
2 min czytania

Jak wstawić tabelę z Excela do Worda?

Czasami potrzebujesz połączyć funkcjonalności dwóch składników pakietu Microsoft Office m.in. Worda oraz Excela. Dowiedz się, jak wykonać tak podstawowe zadanie, jak np. wstawianie arkusza...
lifepc
2 min czytania

Jak ściągnąć film z CDA?

Zastanawiasz się, jak ściągnąć film z CDA? Dzięki aplikacji mobilnej CDA.pl stworzonej dla systemów iOS, a także Android masz możliwość obejrzenia przeszło 7000 filmów...
lifepc
1 min czytania