Jak usunąć tło w wordzie?

1 min czytania

Word, będąc jedną z kilku aplikacji MS Office, charakteryzuje się wieloma opcjami formatowania. Posiada mnóstwo możliwości m.in. do wyróżniania tekstu. Nie wszyscy jednak potrafią sobie z nimi poradzić. Zastanawiasz się, jak usunąć zbędne tło w dokumencie tekstowym Word? W poniższym tekście znajdziesz pełną odpowiedź na to pytanie. Dowiedz się także, jak to będzie wyglądać w edytorze Microsoft Word 2010, 2007 i innych wersjach.

Office 2007 – jak usunąć tło w Wordzie?

Zastosuj się do poniższych wskazówek:

 1. Prawym przyciskiem myszki kliknij pole tekstowe, które ma się stać niewidoczne. Jeśli kilka pól wymaga zmiany, wybierz jedno z nich bądź kształt, kliknij, naciśnij klawisz SHIFT oraz przytrzymaj go w trakcie klikania pozostałych pól.
 2. W menu skrótów wybierz zakładkę Formatuj pole tekstowe.
 3. W pozycji kolory i linie, a dokładniej w zakładce wypełnienie przyciśnij myszką strzałkę, która znajduje się przy opcji kolor, po czym wybierz – Brak koloru.
 4. Teraz kliknij OK.

Pomocna może się okazać wiedza, jak wstawić tabelę przestawną Excel – sprawdź to.

Office 2010 – jak usunąć tło w Wordzie?

W tej wersji jest to zbliżone do Office 2007. Aby pozbyć się tła z pola tekstowego należy:

 1. Za pomocą prawego przycisku myszki kliknąć pole tekstowe w Wordzie, które ma zostać niewidoczne. Gdy dotyczy to większej liczby pól – wybierz i kliknij pierwsze z nich tudzież kształt, po czym naciśnij oraz przytrzymaj SHIFT, kiedy klikasz pozostałe pola tekstowe.
 2. W menu wybierz zakładkę Formatuj kształt.
 3. W pozycji wypełnienie kliknij opcję Brak wypełnienia.
 4. Na zakładce kolor linii zaznacz Brak linii.

Wyeliminowałeś już wyróżnienie tekstu w Word, a teraz chcesz używać ulubionej czcionki do pisania? Sprawdź tu jak ustawić czcionkę Word dla danego dokumentu.

Nowsze wersje Office – jak usunąć tło w Wordzie?

W nowszych wersjach Worda usuwanie tła przebiega następująco:

 1. Prawym przyciskiem myszy kliknij pole, które ma się stać niewidoczne. Jeśli ma być ich więcej, wybierz jedno (lub kształt), naciśnij SHIFT oraz przytrzymaj go, kiedy klikasz na inne pola tekstowe.
 2. Z menu skrótów wybierz Formatuj kształt.
 3. W zakładce wypełnienie kliknij Brak wypełnienia.
 4. Przy opcji linia, wybierz zakładkę Brak linii.

Jak zresetować pada Xbox One?

lifepc
1 min czytania

Jak zresetować PS4?

lifepc
1 min czytania