Jak usunąć podział sekcji w Wordzie

1 min czytania

jak usunąć podział sekcji w wordzie

Sekcje w Wordzie to konkretne segmenty dokumentu, które można formatować według indywidualnych preferencji. Czasami jednak, może wiązać się z tym potrzeba usunięcia takiego segmentu. To niezwykle przydatna umiejętność, jeśli regularnie korzystasz z tego edytora. Zastanawiasz się, jak usunąć podział sekcji w Wordzie? W poniższym artykule przedstawiamy dwa najskuteczniejsze metody i tłumaczymy je krok po kroku, aby każdy mógł zastosować je w praktyce.

Jak usunąć podział sekcji w Wordzie – poradnik

Przed przystąpieniem do usunięcia podziału sekcji, warto zrozumieć konsekwencje tego działania. Tekst umieszczony przed podziałem oraz po nim zostanie scalony. Stosowane formatowanie zależy od sposobu, w jaki dokonamy usunięcia podziału sekcji. Dlatego decyzja o usunięciu podziału sekcji powinna być dobrze przemyślana, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na finalny wygląd tekstu.

Czytaj też: Tabela z Excel do Worda.

Podział sekcji można usunąć praktycznie od momentu jego ustawienia. Jeżeli chcesz, aby zastosowane zostało formatowanie (np. czcionka, rozmiar tekstu) z treści po podziale, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. Otwórz dokument.
  2. Kliknij na ikonę paragrafu w górnej części ekranu w sekcji Narzędzia główne, lub użyj skrótu klawiszowego Ctrl + *.
  3. Umieść kursor przed symbolem podziału sekcji i naciśnij przycisk Delete.

Jeżeli chciałbyś, aby formatowanie tekstu kontynuowało ustawienia z poprzedniej sekcji:

  1. Otwórz swój dokument.
  2. Dwukrotnie kliknij na nagłówek sekcji, którą planujesz usunąć.
  3. Wybierz opcję „Scal z poprzednią”, która pojawia się na górze ekranu.

Jak widzisz, proces ten nie jest zbyt skomplikowany. Oczywiście, zawsze jest możliwość powrotu do poprzednich ustawień i ponownego dodania podziałów sekcji, niezależnie czy będą one identyczne, czy różniące się od poprzednich.

Usuwanie podziału sekcji – podsumowanie

Teraz, gdy znasz sposób na usunięcie podziału sekcji w Wordzie, życzymy Ci efektywnej i produktywnej pracy. Nie mamy wątpliwości, że ta umiejętność przyda Ci się niejednokrotnie – być może podczas testów kwalifikacyjnych w procesie rekrutacyjnym. Przydać może Ci się także umiejętność numerowania stron od dowolnej strony w Wordzie.

Jak zresetować pada Xbox One?

lifepc
1 min czytania

Jak zresetować PS4?

lifepc
1 min czytania

Jak zresetować Xbox One i 360?

lifepc
4 min czytania