Jak pobrać zdjęcie z Instagrama?

2 min czytania

Jak pobrać zdjecie z Instagrama

Na Instagramie zauważyłeś zdjęcia, które chcesz, aby koniecznie znalazły się na Twoim telefonie lub komputerze? Zamierzasz je pobrać, ale nie wiesz, jak możesz to zrobić? Jest to dużo prostsze, niż Ci się wydaje. Musisz zastosować się do kilku łatwych kroków. Wszystkie znajdziesz poniższej. Uważnie je przeczytaj, a dzięki temu nie poczujesz zakłopotania w sprawie pobierania konkretnych zdjęć z Instagrama.

Pobierania zdjęcia z Instagrama na smartfon

Kiedy chodzi o zapisanie własnego zdjęcia, jest to niesamowicie proste. Trzeba jedynie wejść na swój profil oraz wybrać ikonkę z trzema paskami poziomymi. Po czym wybrać Ustawienia>Konto>Oryginalne zdjęcia. W tej zakładce możesz włączyć możliwość zapisywania oryginalnych zdjęć, dzięki czemu Twoja aktywność na Instagramie, będzie z automatu zapisywać się w galerii.

Wszystko nieco się komplikuje, gdy chcesz zapisać fotografię należącą do innej osoby. Jeśli korzystasz z telefonu, musisz wejść w post na danym koncie, po czym wybrać ikonę z trzema kropkami (znajdziesz ją na górze w prawym rogu), a następnie wybrać Kopiuj link.

Teraz musisz odwiedzić stronę internetową, która umożliwia pobieranie zdjęć przy pomocy linków. Przykładami takich stron są:

  • igdownloader.com
  • inflact.com
  • downloadgram.org

Na jednej z nich wklej wcześniej skopiowany link, wybierz Download i zapisz zdjęcie w galerii. Wygląda to bardzo podobne do przypadku jak pobrać film z fb, gdzie także niezbędne jest wklejenie linków na odpowiednich stronach.

Alternatywnym rozwiązaniem jest pobranie specjalnej aplikacji, którą znajdziesz w Sklepie telefonu z Androidem oraz w AppStore, jeśli Twój smartfon pracuje na systemie iOS. Trzeba jednak wiedzieć, że korzystając z tej opcji możesz zostać zasypany reklamami, a na pobranych fotografiach nałożony zostanie znak wodny danej aplikacji. Kiedy będziesz się go chciał pozbyć, najczęściej zostaniesz poproszony o wykupienie opcji Premium, podobnie jak przy pobieraniu muzyki ze spotify.

Korzystanie z przeglądarki internetowej, jest znacznie wygodniejsze.

Pobierania zdjęcia z Instagrama na komputer 

Aby tego dokonać, masz do wyboru dwie opcje:

  1. Skorzystać z tych samych stron internetowych jak w przypadku smartfona. Wchodzisz w interesujący Cię post na konkretnym profilu, wybierasz trzy kropki, po czym kopiujesz link. Wklejasz go na jedną z wyżej wskazanych stron, pobierasz fotografię. Zdjęcie zostaje zapisane na Twoim dysku.
  2. Nieco trudniejsza. Wchodzisz na wybrane zdjęcie, po czym przy pomocy prawego przycisku myszki klikasz i zaznaczasz pozycję Zbadaj/Zbadaj element. Należy rozwinąć linijkę z kodem, którą widzisz jako pierwszą. Niżej znajduje się link do fotografii. Kliknij go, po czym w nowym oknie przeglądarki masz już gotowe i zapisane zdjęcie. 

Przyjemniejsze w obsłudze wydaje się korzystanie ze stron internetowych. Jednakże mniej czasu stracisz, korzystając z linijek kodu, pod warunkiem, że się ich nie boisz.

Jeśli zastanawiasz się, jak ściągnąć film z fb, musisz wiedzieć, że także niezbędne jest wejście na właściwe strony internetowe lub skorzystanie z aplikacji.

Jak pobrać zdjęcie z Instagrama z prywatnego konta?

Instagram umożliwia prowadzenie prywatnych kont. Dzięki tej opcji wybrane przez właściciela konta osoby mają wgląd do jego zdjęć. Każdy, kto chce go obserwować, musi poczekać na ręczną akceptację. To doskonałe rozwiązanie, jeśli osoba chce prowadzić profil tylko dla wybranej grupy ludzi, wstawiając tam prywatne zdjęcia.

Pobieranie fotografii z prywatnego konta wygląda tak samo, jak wyżej. Największą różnicą jest tylko konieczność zaakceptowania przez właściciela konta, prośby o obserwowanie. Nie istnieją inne sposoby, by móc zobaczyć jego zdjęcia z profilu.

Jak zresetować pada Xbox One?

lifepc
1 min czytania

Jak zresetować PS4?

lifepc
1 min czytania